• mbwŠiuo metu Barselonoje vykstančioje „Mobile World“ konferencijoje žymiausios telekomunikacijų bendrovės pristato naujausius savo produktus. Parodoje demonstruojami gaminiai pasižymi ypatingu dėmesiu virtualios realybės patirtims bei aukštai įrenginių vaizdo kokybei. Išmaniųjų telefonų gerbėjus džiugins gamintojų patobulintos priekinės ir galinės kameros fotografavimui prie tamsesnio apšvietimo. Nemenkas dėmesys skiriamas ir telefonų atsparumui įvairiems mechaniniams smūgiams bei kitiems išorės pažeidimams. Kongrese pristatomos inovacijos iki rytojaus žada pritraukti daugiau nei 100 000 lankytojų, na o žemiau pateikiami ryškiausi produktai, jau patenkinę parodos dalyvių smalsumą.huawei p10 plus

  Stipriai į išmaniųjų telefonų olimpą įsiveržusi Kinijos bendrovė „Huawei“ pristatė naujuosius savo flagmanus – „Huawei P10“ ir „Huawei P10 Plus“. Šie telefonai pasižymės pagal „Hyper-diamond cut“ technologiją apdorotu metalo paviršiumi, nerenkančiu pirštų antspaudų ir įbrėžimų. Dėl partnerystės su fotografijos technologijų kūrėjais „Leica“, telefonų kameros turės profesionalių funkcijų, tokių kaip platų šviesos nustatymų konfigūravimo įrankį, veido apšvietimo kampų korekciją bei aukštos kokybės betriukšmį fotografavimą tamsoje. Nemažai dėmesio „Huawei“ skyrė ir telefono patvarumui – naujasis telefonas yra 80 % atsparesnis dužimui dėl kritimo. Telefono „Namų“ mygtukas yra paslėptas po stiklu, taigi, yra tik liečiamas, bet fiziškai nespaudomas. Telefone įdiegta 3750 mAh baterija, ekrano dydis – 5,5 colių. Kitaip tariant, ekrano dydis atitinka „iPhone 7”, tačiau akumuliatorius yra gerokai didesnis, nors korpusas yra plonesnis. Taip pat šie telefonai yra padengti nano danga, suteikiančia atsparumą drėgmei, todėl sudėjus visus privalumus, galima manyti, kad „Huawei“ sukūrė rimtus konkurentus išmaniųjų telefonų arenoje.

  „MBW“ kongrese nealg_g6_vtsiliko ir „LG“. Gamintojas pristatė aukštos klasės išmanųjį telefoną „LG G6“. Flagmanas pasižymi naujo formato 5,7 colių dydžio ir QHD „Full Vision®“ raiškos ekranu. Tai pirmasis išmanusis telefonas, kuris turės 18:9 ekrano kraštinių santykį. Palyginus su tradiciniu 16:9 kraštinių santykiu, naujasis telefonas suteiks daugiau matymo erdvės ir įspūdingų emocijų žiūrint vaizdo turinį arba žaidžiant žaidimus. Nepaisant itin didelio ekrano, telefonas sukurtas taip, kad idealiai prisitaikytų prie delno ir būtų lengvai valdomas laikant vienoje rankoje. „LG G6” taip pat džiugins vartotojus atsparumu dulkėms, dėgmei bei temperatūrų skirtumui, todėl tiks aktyvų gyvenimo būdą mėgstantiems žmonėms.Nokia_3310_range

  Visgi norintiems nesunaikinamo telefono, teises į „Nokia“ platinimą įsigijusi bendrovė „HMD“ pristatytė ilgai lauktą naująjį „Nokia 3310“ modelį. Tai nebus išmanusis telefonas – su juo bus galima jungtis tik prie 2.5G ryšio. Įdiegta S30+ operacinė sistema leis naršyti internete, tačiau programėlių pasirinkimas bus žymiai mažesnis nei „Android“ ar „iOS“ vartotojams. „Nokia 3310“ taip pat negalės pasigirti puikia kamera – ji tebus 2 megapikselių raiškos. Tačiau trūkumus atpirks neįtikėtinai ilgai veikianti baterija. „HMD“ skelbia, kad 1,200mAh baterijos budėjimo laikas bus net 31 diena (triskart ilgiau nei originaliajame modelyje). Pokalbio režime ji galės veikti 22 valandas. Tai – net 10 kartų ilgiau nei 2000 metais, kai buvo pristatytas pirmasis 3310 modelis. Skelbiama, kad telefono kaina bus 49 eurai, o įsigyti jį bus galima jau antrąjį šių metų ketvirtį.

  Šalia senų produktų patobuwaverly lablintų versijų netrūko ir inovacijų. Amerikiečiai „Waverly Labs“ pademonstravo pirmąjį pasaulyje įrenginį, gebantį versti pokalbį realiu laiku. Pašnekovams naudojantis specialia programėle „iPhone“ arba „Android“ sistemą palaikančiuose telefonuose, yra iššifruojamas audio signalas, kurio sugeneruotas vertimas pasirinkta kalba atsiranda prietaiso ekrane bei audio formatu perduodamas į bevieles ausines pokalbio dalyviams. Šiuo metu produktas palaiko anglų, ispanų, prancūzų, italų bei portugalų kalbas ir kiek vėliau bus prieinamas už 299 JAV dolerių.

  Naujienų pateikė ir „SAMSUNG“. Virtualios realybės kontroleris „Samsung Gear VR“, sukurtas bendradarbiaujant su „Oculus“, veikdamas kartu su naujesniais Samsung Galaxy išmaniųjų telefonų modeliais žada nukelti į žaidimų, filmų ir kitų pramogų pasaulį. Samsung inovacijų laboratorija „C-Lab“ paradoje demonstruoja „Relúmĭno“ vizualinės pagalbos VR programą labai prastai matantiems vartotojams, „Monitorless“ nuotolinį kontrolerį, leidžiantį naudotis išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu jo fiziškai neliečiant, „VuildUs“ namų interjero programą, suteikiančią galimybę pamatyti erdvės pokyčius ją apstačius vienokiais ar kitokiais baldais bei „traVRer“, kuri dovanoja itin realistinę virsamsung-gear-vr-2016-release-date-price-angletualių kelionių patirtį pasitelkiant aukštos raiškos 360 laipsnių kampu matomą video medžiagą. Prezentacijos dalies pabaigoje Samsung trumpu video anonsu taip pat užsiminė apie dar gaminamą išmanųjį įrenginį, kuris greičiausiai bus taip laukiamas Samsung Galaxy S8. Naujasis telefonas bus pristatytas kovo 29-ąją Niujorke „Samsung Galaxy Unpacked“ renginyje.

  Svarbu paminėti, kad išmaniųjų telefonų revoliucija žengia į naują lygį – horizonte jau matomi „supertelefonai“, sukurti dirbtinio intelekto pagrindu. Tokie telefonai „išmoktų“ šeimininkų įpročius ir galėtų atlikti užduotis neturėdami interneto ryšio. Teigiama, kad iš pradžių tokią technologiją naudos tik itin brangūs telefonai, tačiau bendrovė „Deloitte“ prognozuoja, jog šiais metais dirbtinio intelekto pagrindu sukurtų funkcijų turės daugiau nei 300 mln. išmaniųjų telefonų. „LG“ ir „Nokia“ gamintojai Barselonoje pranešė, kad savo naujausiuose įrenginiuose ims naudoti „Google“ sukurtą balso asistentą, kuris, naudodamasis dirbtinio intelekto technologija, galės atsakyti į užduodamus klausimus. Tiesa, jau dabar kyla nuogąstavimų dėl privatumo, ir tai gali stabdyti šios technologijos plėtrą. Ateinančiais metais Europos Sąjungoje įsigalioja naujas duomenų apsaugos teisės aktas, kuriame numatytos griežtos taisyklės, užkertančios kelią savarankiškam algoritmų darbui.

  Informacijos šaltiniai: cnet.com, wired.co.uk, 15min.lt