• Vienas svarbesnių požymių, kuriuo „Android“ telefonų mylėtojai mėgsta pasigirti prieš savo „iPhone“ turėtojus draugus, yra ilgas „Android“ telefonų baterijos gyvenimas. Tai įrodo daugybė „Youtube“ vaizdo įrašų bei straipsnių, lyginančių konkrečius prietaisus. Vienas tokių eksperimentų parodė, kad nuo nulio „Samsung Galaxy S8+“ pilnai pasikrauna visa valanda greičiau nei „Apple iPhone 7 Plus“.

  Turbūt kyla klausimas, kas lemia greitesnį „Android“ įrenginių krovimąsi? Ar yra tekę pastebėti užrašą Quick Charge (lt. greitas krovimas) ant telefonų įkroviklių arba produktų rinkodarai skirtoje medžiagoje? Quick Charge yra technologija, išrasta mikrochemų gamintojo „Qualcomm“, kurią kompanija integruoja į tam tikrus savo čipų modelius.

  Greitojo krovimo technologija skiriasi nuo įprasto krovimo tuo, kad naudoja skirtingą voltažo ir amperų kombinaciją suteikdama didesnį galingumą, o kartu ir greitesnį krovimą.

  Taigi dauguma „Android“ telefonų gamintojų diegdami šias ploštes naudojasi jose integruota technologija. Vis dėlto, ne visi „Android“ telefonai, turintys „Qualcomm“ čipus, atlieka ir greitojo krovimo funkciją. Tik tam tikri „Qualcomm Snapdragon“ procesoriai palaiko greitąjį krovimą, o aukščiausios kokybės mikroschemos randamos tik brangiuose flagmanuose. Sąrašą telefonų, kuriuose yra greitojo krovimo funkcija, galite rasti čia.

  Lyginant su įprastu krovikliu iPhone’ui, kurio 5 voltų išvestis (ang. output) prie 1 ampero kuria 5 vatų krovimo galią, greitajame krovime prie 9 voltų ir 1,67 amperų gaunama galia yra 15 vatų. Kai kurie greitieji krovikliai pasiekia net 12 voltų įtampą prie 1,67 amperų ir pasiekia 20 vatų galią. Tokie „Qualcomm“ išradimai mobiliajam prietaisui pagerinti yra ne tik neįtikėtini, bet ir visiškai atitinkantys saugumo reikalavimus.

  Atsakymas į klausimą, kodėl iPhone‘ai neturi greitojo krovimo požymio, yra paprastas – iPhone‘ai tiesiog nepalaiko Qualcomm‘o čipų. „Apple“ telefonai turi savo sukurtas A mikroschemas, pavyzdžiui „iPhone 7“ turi A10 čipą. Turint omeny tai, kad „Apple“ ir toliau planuoja naudoti savo kuriamas mikroschemas, šių telefonų populiarumas gali kristi nepakitus krovimo sąlygoms.

  Žinoma, „iPhone“ įmanoma pakrauti greičiau su iPad‘ui skirtu įkrovikliu, tačiau tai toli gražu neprilygs greitojo krovimo technologijai. „iPad“ įkroviklio išeinamoji įtampa yra 5,1 voltai prie 2,1 ampero, lemiančių 10-ies vatų galingumą, kuris yra dvigubai greitesnis už iPhone‘ų 5 vatus, tačiau neprilygsta 15-20 greitojo krovimo vatų.

  Kokia tikimybė, kad būsimieji „Apple“ telefonai atliks greitojo krovimo funkciją, kol kas pasakyti sunku, tačiau remiantis garsaus „iPhone“ analitiko Ming Chi-Kuo gegužės mėn. pranešimu, visi naujai pasirodysiantys Apple telefonai TURĖS greitojo krovimo funkciją.  Taigi tiems, kam aktualu, telieka apsišarvuoti kantrybe ir laukti, kol visi gandai bus patvirtinti oficialiai.

  Šaltiniai: Tech Insider, cnet.com