• Naujausiojo „iPhone 8“ apžvalga – bevielis krovimas, išplėstinė realybė ir kiti patobulinimai

  2017 rugsėjo 27 | Blog | Dovilė Berlinskaitė
 • Po ilgų mėnesių laukimo prieš kelias savaites „Apple Park“ Kalifornijoje pristatyti naujausi „Apple“ gaminiai – „iPhone 8“ (819€) bei 5,5 colių „iPhone 8 Plus“ (939€), kurie Lietuvoje pasirodys jau rugsėjo 29 d. „iPhone X“ Lietuvoje kol kas užsisakyti negalima, tačiau „iDeal“ puslapyje galima užsiprenumeruoti naujienas apie išankstinių „iPhone X“ užsakymų pradžią.

  Naujausi išmanieji telefonai pasirodė dviejų skirtingų talpų – 64 GB ir 256 GB. Kaip ir pirmtakas, „iPhone 8“ turi 4,7 colių retinos HD ekraną ir aliuminio korpusą. Tačiau požymis, išskiriantis naująjį gaminį iš ankstensnių, yra plieninis galinis stikliukas, kuris palaiko bevielio krovimo funkciją. „iPhone 8“ taip pat išlaikė atsparumą dulkėms ir vandeniui pagal numatytus IP67 apsaugos standartus. Reikėtų paminėti, kad paskutiniai konkurentų „Samsung“ gaminiai pasižymi dar aukštesniu atsparumu pagal IP68 standartą. „iPhone 8“ spalvų amplitudėje galima pasirinkti iš standartinių sidabrinės, pilkos ir auksinės.

  „Apple“ taip pat išplėtė kameros galimybes. Nors ji tebeturi 12-os megapikslelių galinę kamerą ir stabilizatorių, joje yra papildomi spalvų filtrai, naujas sensorius ir programinės įrangos patobulinimai, leidžiantys lengvai pritaikyti šviesos efektus. Lėti (ang. slow-motion) video efektai ir 240-čia rėmų per sekundę padidėjusi 1080p full HD raiška yra dvigubai didesnė nei 7-ajame „iPhone“.

  Nauji kameros rėžimai, tokie kaip portretinė šviesa (ang. portrait lighting), leidžia taikyti įmantrius šviesos efektus portretinėms nuotraukoms, pasižyminčiomis labai aukšta kokybe. Tiesa, dvigubą galinę kamerą turi tik „iPhone 8 Plus“, todėl šie  kameros efektai randami tik jame.

  Patentuotas 6-ių branduolių, 64-ių bitų bioninis laptopui prilygstantis procesorius A11 leidžia telefonui veikti 30-čia procentų greičiau išsikrovus pusei baterijos lyginant su praėjusios laidos A10 procesoriais. Šis atnaujinimas leidžia į naujausius iPhone‘us diegti išplėstinės realybės (ang. augmented reality) programėles ir žaidimus, kuriuos jau siūlo tokios kompanijos kaip „Facebook“, „Google“ ir „Microsoft“. Paskutiniuose „iPhone“ taip pat įdiegta naujausioji „iOS 11“ operacinė sistema, papildyta animuotais emoji paveikslėliais, daugiau kalbų „Siri“ vertimų programėlėje bei atnaujintu valdymo centro (ang. control center) meniu.

   

  Šaltiniai: cnet.com, theverge.com, iphone8guides.com