• „iPhone“ programėlės užima vis daugiau telefono atminties, kaip jos sutaupyti?

  2017 birželio 19 | Blog | Dovilė Berlinskaitė
 • Jei pastebėjote, jog Jūsų „iPhone“ pastaruoju metu nuolat trūksta vietos, tai gali būti dėl telefone esančių programėlių, kurių paskutiniai atnaujinimai reikalauja vis daugiau įrenginio atminties. Kaip tvirtina duomenų analitikų kompanijos „Sensor Tower“ atliktas tyrimas, tokios programėlės kaip „Facebook“, „Uber“, „Gmail“ ir „Snapchat“ per pastaruosius metus labai išsiplėtė savo apimties atžvilgiu. Pavyzdžiui, 2013 m. „Facebook“ programėlė užėmė 32 MB atminties, kai šiandien atnaujinta jos versija „iPhone“ telefonuose reikalauja 388 MB laisvos vietos – tai 12 kartų daugiau nei prieš kelerius metus. „Snapchat“ programėlė, šiuo metu užimanti 203 MB, buvo vos 4 MB dydžio 2013-aisiais. Tokia tendencija atsispindi daugumoje Amerikos populiariausių programėlių, todėl „Apple“ 2015-aisiais maksimalų jų dydį pakėlė iki 4 GB. Tai rodo, jog suteikiant programėlių kūrėjams erdvės, jie naudojasi galimybe jas išplėsti iki maksimalaus dydžio. Tačiau „Apple“ šiuo metu dirba bandydami ištobulinti naujausios „iOS“ operacinės sistemos požymius, padėsiančius vartotojams išspręsti didelės programėlių apimties problemas.

  Vis dėlto, jei atminties dėl programėlių trūksta jau dabar, siūlome keletą sprendimų, kaip efektyviai atlaisvinti turimo „iPhone“ įrenginio atmintį, kad galėtumėte paspartinti savo išmaniojo telefono veikimą.

  • Atnaujinkite „iOS“ operacinę sistemą į 10.3 versiją.

  Su naujausia „iOS“ versija, išleista šių metų kovą, „Apple“ pristato patogesnę duomenųsaugojimo sistemą, kuri suteikia daugiau atminties neištrinant nuotraukų ir programėlių iš telefono. Norėdami pridėti papildomų 7.8 GB savo „iPhone“ ar „iPad“ įrenginiui, eikite į Settings > General > Software Update ir instaliuokite „iOS 10.3“.

  • Ištrinkite Jums nereikalingas programas

  Tai yra papraščiausias ir akivaizdžiausias būdas. Jei įrenginyje turite daug programėlių, kuriomis pasinaudojote tik kartą ir kurias pakeitėte geresnėmis, neturėtumėte dvejoti jų reikalingumu. Pašalinę kelias tokias programėles, galite sutaupyti iki 500 MB atminties vos per minutę. Norėdami ištrinti programėlę iš Home ekrano, paspauskite ir palaikykite ant ikonos bei palaukę kol ji pradės krutėti, pereisite prie redagavimo rėžimo. Tuomet paspauskite X kairiąjame kampe ir ištrinkite programėlę.

  • Sužinokite, kurios programėlės užima daugiausiai vietos

  Pasirinkite Settings > General > Storage & iCloud Usage, tuomet pirmoje sekcijoje paspauskite Manage Storage. Palaukite kol programėlės pasirodys ekrane. Jų išsidėstymo tvarka priklausys nuo to, kiek įrenginio atminties jie užima. Peržiūrėkite sąrašą ir be gailesčio pašalinkite tai, ko Jums nereikia. Daugiausiai vietos užimančios programos bus sąrašo viršuje. Tai dažnai būna nuotraukoms ir muzikai skirti apps‘ai, nors jame gali pasirodyti ir žinutėms skirtos programėlės, jei jose dažnai dalinatės nuotraukomis. Taip pat nebijokite ištrinti retai naudojamų ir daug vietos užimančių programų, nes prireikus bet kada galėsite atsisiųti jas vėl – susimokėjus už pirkinius, jie susiejami su Jūsų „Apple ID“ ir niekur nedingsta.

  • Ištrinkite nereikalingus programėlių duomenis

  Analizuojant saugyklos atmintį giliau, reikėtų panaršyti Settings > General > Storage & iCloud Usage > Manage Storage ir paspausti rodyklę šalia programėlės, kuri yra nurodytame sąraše. Tokiu būdu galite pamatyti kiek atminties naudoja pati programėlė ir kiek papildomos vietos reikalauja dokumentai bei kiti duomenys. Pavyzdžiui, „Pages“ programėlė turi 4.9 MB duomenų, kuriuos sutvarkę ir perkėlę iš „iPhone“ atminties į Cloud‘ą turėsite daugiau vietos. O gal turite programėlių, saugojančių su jomis susijusius ir Jums visiškai nereikalingus duomenis? Tarkime, „iPlayer“ apps‘as užima 46 MB, bet telefone yra 512 MB su programėle susijusių duomenų, kurie slepiasi nenaudojami. Nueikite į „iPlayer“ programėlę ir ištrinkite juos.

  Pašalinę tai, ko Jums nereikia, galėsite vėl džiaugtis puikiu įrenginio veikimu.

  Informacijos šaltiniai: Tech Insider, Mac World.