• 8 vs 8

  Jau šio mėnesio gale pristatomo Samsung Galaxy S8 ir rugsėjį pasirodysiančio Apple iPhone 8 išmaniųjų telefonų gerbėjai laukia su nekantrumu. Ekspertai jau tenkina besidominčiųjų smalsumą įrenginių techninės charakteristikos palyginimu bei rinkos okupantų pardavimų prognozėmis. Patikimiausiu Apple produktų pranašu tituluojamas Ming – Chi Kuo numato Galaxy S8 pardavimų šuolį žemyn iki 40-ies milijonų vienetų per šiuos metus –  lyginant su Galaxy S7 pardavimais, kurių skaičius siekia 52 milijonus kopijų, nuostolis būtų ženklus. Prieš keletą dienų 9to5Mac pasirodžiusiame pranešime apžvalgininkas teigia, jog vienintelis šio Samsung flagmano privalumas prieš iPhone 8 yra plačios įstrižainės bei išskirtinio dizaino AMOLED (vienos iš OLED rūšių) ekranas. Visgi tikėtina, jog Apple pasiskolins šį požymį iš Samsung savo naujajam iPhone 8, kaip ir lenktus ekrano kraštus, ir tai bus tik dar vienas atvejis, kai šių gamintojų produktai perima vienas kito savybes. Anot analitikų, argumentų iPhone 8 pusėn prideda naujas stiklo dizainas ir greitesnis procesoriaus darbas. Tačiau negalintiems išsirinkti, pateikiame išsamesnį produktų palyginimą.

  5.8 colių lenktas OLED ekranas

  Kelios kartos Galaxy S išmaniųjų telefonų tobulino iš dviejų pusių lenktą ekraną, galiausiai tapusį Pietų Korėjos giganto vizitine kortele. Todėl manoma, jog šiuo principu bus išleisti keli Galaxy S8 modeliai – vienas su 5.8 colių, o kitas su 6.2 colių įstrižainės ekranu. Tuo tarpu iPhone 8 turėtų išleisti tris skirtingus variantus – naująjį 5.8 colių įstrižainės bei šio gamintojo standartus atitinkančius 4.7 colių ir 5.5 colių įstrižainės ekranus.

  64 GB vidinė atmintis

  Keli Galaxy S8 modeliai greičiausiai turės 64GB ir 128GB vidinę atmintį, kai Apple planuoja pristatyti tik 64GB vidinės atminties prietaisą.

  This-iPhone-8-concept-imagines-flexible-OLED-curved-around-the-sidesAkies rainelės/ Veido atpažinimo funkcija

  Rainelės skaitymo biometrinė (elektroninė žmogaus atpažinimo) technologija, neišplėtota Galaxy Note 7 modelyje, tikėtinai bus įdiegta naujajame Galaxy S8 išmaniajame telefone. Ji leis vartotojams atrakinti prietaisus ir autentifikuoti pirkimus naudojantis savo akimis vietoje pirštų antspaudų. Visiškai tą patį planuoja pasiūlyti iPhone 8, kuriame akių rainelės atpažinimo technologija greičiausiai visiškai pakeis pirštų antspaudų skaitymą.

  „Namų“ mygtuko nebuvimas

  Perkėlus pirštų antspaudų skaitytuvą į galinę panelę, Samsung Galaxy S8 praras ir fizinį „Namų“ mygtuką. Kalbant apie Apple iPhone 8, kuris taip pat nebeturės „Namų“ mygtuko, užsimenama, kad liečiamojo ekrano universalumas leis laisvai naviguoti funkcijų zonose, nepriklausomai nuo konkrečių programų ir kitų įjungtų paslaugų.

  maxresdefaultAtsparumas vandeniui

  Paskutiniai Samsung modeliai turi IP68 kodą, kuris identifikuoja įrenginio atsparumą vandeniui. Ši žyma nurodo, kad telefonas gali 30 minučių išbūti po vandeniu 1.5 metro gilyje, taip pat yra apsaugotas nuo dulkių, purvo ir smėlio. Tuo tarpu Apple paskutinių produktų vandens atsparumo rodiklis yra kiek mažesnis – IP67. Nepaisant to, iPhone 8 ketina jį pakelti ir savo tvirtumu prilygti konkurentui.

  Bevielis krovimas

  Kadangi bevielis krovimas jau buvo pristatytas Galaxy S6 flagmane, šio dizainą iš plastikinio pakeitus į stiklo ir metalo kombinacijas, akivaizu, kad Samsung šį sprendimą pasiūlys ir naujausiame Galaxy modelyje. Tačiau tokią funkciją planuoja įdiegti ir iPhone gamintojai – atnaujintas stiklo dizainas leis pakrauti telefoną be įprasto kroviklio.

  USB – C lizdas

  Samsung Galaxy S8 pagaliau žada pereiti nuo micro USB lizdo prie galingesnės USB – C jungties. iPhone 8 gamintojai planuoja neatsilikti – Wall Street Journal praneša, jog Apple produktas greičiausiai integruos šį valdiklį vietoje originalaus kompanijos  „Lightning“ konektoriaus.

  Taigi apžvelgus šiuos plačiai eskaluojamus išmaniuosius prietaisus, galima pastebėti nemenką konkurentų panašumą, atspindintį paskutines tendencijas ir augančius vartotojų poreikius. Vis dėlto, produktų pasirinkimą greičiausiai lems ne naujausios charakteristikos bei jų papildiniai, o išmaniųjų telefonų entuziastų ištikimybė jų pamėgtam prekės ženklui.

   

  Naudotasi Tech Insider, Tech Worm, Fortune Tech, Know Your Mobile informacija.