• Operacinė sistema „Android“ skaičiuoja devintus metus, todėl, regis, turėtų būti vartotojų perprasta iki paskutinio bito. Tačiau dėl nuolatinio sistemos atsinaujinimo ir kitų parametrų konfigūracijos, kuri yra paslėpta, vartotojai gali neišnaudoti visų įrenginio funkcijų. Todėl pateikiame keletą patarimų, kaip jas aktyvinti ir džiaugtis visomis „Android“ galimybėmis!

  Prieikite prie greitesnio meniu

  Turbūt žinote, kad norint atidaryti pilną greitąjį „Android“ meniu, reikia braukti pirštu žemyn du kartus: pirmąkart brūkštelėjus nusileidžia tik 4-6 meniu punktai („WiFi“, „Location“, „Mobile data“ ir t.t.), o norint atverti visus virtualiuosius meniu mygtukus, reikia braukti dar kartą. Bet turbūt nežinojote, kad pilną meniu iškart išsikviesite, jei nuo ekrano viršaus brauksite ne vienu, o iškart dviem pirštais.

  Prailginkite savo telefono baterijos gyvenimo laiką

  Android 6.0 pristatė akumuliatoriaus stiprinimo funkciją, bet yra ir daugiau būdų padidinti Jūsų įrenginio budrumo jėgą. Nustatymuose pasirinkę baterijos simbolį, telefone turėtumėte rasti energijos taupymo režimą (ang. „Power Saver Mode“). Ši pasirinktis Jums leis ramiau atsikvėpti negalint įsikrauti baterijos išjungdama nenaudojamas programėles bei jų siunčiamus pranešimus ir nesvarbius elektroninius laiškus.

  Valdykite programėlių veikimą

  Jei Jūsų išmaniojo pranešimų centre daugybė pranešimų (angl. „notifications“), ir dažnai nė nenutuokiate, kurios programėlės atakuoja Jūsų telefoną, galite paspausti ir ilgiau palaikyti ant erzinančio pranešimo. Tuomet operacinė sistema Jus nukreipia į programėlės valdymą, kur galite sužinoti jos duomenis bei valdyti jos veikimą (išjungti pranešimus ir kt.)

  Priartinkite žemėlapį kitaip

  Ar kada nors naudojatės „Google Maps“ programėle viena ranka? Jei taip – ar žinojote, kad priartinti ar atitolinti vaizdą galima vienu pirštu? Tiesiog reikia du kartus bakstelėti į žemėlapį, ir tada neatleidus piršto brūkštelėti aukštyn arba žemyn. Brūkštelėjimas aukštyn vaizdą priartina, brūkštelėjimas atgal – atitolina.

  Suraskite pamestą telefoną 

  Jei esate kiek išsiblaškę ir dažnai pametate telefoną savo namuose, Jums pravers „Google“. Tiesiog prisėskite prie kompiuterio, prisijunkite prie savo „Google“ paskyros ir įveskite adresą myaccount.google.com/find-your-phone. Jei turite daugiau nei vieną įrenginį – pasirinkite norimą ir paspauskite mygtuką „Ring“ ir telefonas ims skambėti. Jei nesate tikras, kur yra telefonas (gal palikote jį darbe?) mygtuką „Locate“. Atsiradusiame žemėlapyje bus parodyta jo buvimo vieta (ar paskutinė užregistruota vieta prieš jam išsijungiant). Beje, ten pat galima rasti ir komandas, kurios užrakina telefoną ar ištrina visus jame esančius duomenis – visa tai skirta vagystės atvejui.

  Gaukite skambučius tik iš tų žmonių, iš kurių norite

  Jei nenorite būti trukdomi tam tikrų asmenų, neprivalote keisti savo telefono numerio ar būti verčiami su jais bendrauti. Vietoje to, galite gauti skambučius ir žinutes tik iš tų, su kuriais patys norite palaikyti ryšį. Paspaudus garso jungiklį būsite nukreipti į saugos nustatymus. Pasirinkite „Priority“ ir „Settings“ sraigtelį. Čia galite pasirinkti, iš ko gaunate skambučius, žinutes ir priminimus. Labai patogu norint užblokuoti per daug kalbius „draugus“, kurių norėtumėte išvengti.

  Paslėpkite gėdingą telefono turinį nuo draugų

  Jūsų telefone tikrai yra dalykų, kuriuos norėtumėte paslėpti nuo kitų. Naršymo istorija, siaubingas muzikos skonis na ir nesibaigianti asmenukių praktika. Laimei, galite pasilikti šį kompromituojantį turinį tik sau leisdami naudotis savo telefonu kitiems. Kaip? Dviem pirštais nutempkite greitųjų nustatymų meniu ir viršuje kampe paspauskite vartotojo ikoną. Čia galite pridėti „svečią“ ir apriboti turinio prieigą leisdami kitiems matyti tik tai, ką Jūs norite.

  Įgalinkite kūrėjo režimą

  Seni „Android“ vartotojai turbūt jau žino, kad kūrėjo režime (ang. „Developer Options“) gali įgalinti nemažai funkcijų, kurios palengvina tam tikrų užduočių atlikimą. Šį rėžimą aktyvinti galite pasirinkę „Settings“ > „About“, ir septynis kartus greitai bakstelėję pirštu per skyrelį „Build Number“. Netrukus pasirodantis atgalinis skaičiavimas ir sveikinimo pranešimas patvirtina, jog esate kūrėjas! Kam reikalingas „Developer options“ režimas? Šiuose nustatymuose galite sureguliuoti ekrano veikimą telefono krovimosi metu ar automatinį perėjimą nuo silpno WiFi į mobiliojo interneto ryšį. Taip pat galite įjungti apgaulingos geolokacijos palaikymą, tarkime, sėdėdami prie prūdo kaime, „Facebook“ galite pasižymėti, kad esate Maljorkoje ir pan. Na o jeigu turite problemų bandydami prijungti savo išmanųjį įrenginį prie kompiuterio ir perkelti duomenis, USB jungties konfigūravimas („USB Debugging“) prieinamas būtent šiuose nustatymuose.

  Pasikalbėkite su savo telefonu

  Jei turite naujesnį „Android“ telefoną, daugelį tradicinių užklausų ir paliepimų jis gali suprasti ir sakomu balsu. Tam jums reikia įsidiegti asmeninį asistentą „Google Now“. Vėliau galite nustatyti, ar norite, jog telefonas klausytų Jūsų nuolat ištarus frazę „OK Google“, ar ilgiau palaikius „Namų“ mygtuką.

  Nustebsite, kiek daug „Google“ jau supranta. Pavyzdžiui, balsu galite įjungti mėgstamą dainą („OK Google“ tada „play Bohemian Rhapsody“ – ir telefonas pasitikslinęs, kokią programą tam naudoti: „YouTube“, Spotify“ ar kitą, ją įjungs). Taip pat galite sužinoti, kiek metų Jūsų mėgstamai įžymybei („OK Google“ > „How old is Johnny Depp?“), pasitikrinti, kiek užtruks nuvažiuoti į darbą ar namo („OK Google“ > „how long it will take to get home?“) ar kiek dabar valandų yra kitame mieste („OK Google“ > „What is the time in Stockholm?“). Jūsų patogumui, galite valdyti ir kai kurias telefono funkcijas, paprašyti įjungti vieną ar kitą programėlę („OK Google“> „open Spotify“ arba „open Settings“). Visą komandų sąrašą galite rasti čia.

  Pažaiskite slaptą „Android“ žaidimą!

  Sakoma, jokia rimta programa ar paslauga nėra iki galo gera, jei joje nėra paslėptų triukų ar žaidimų. „Do A Barrell Roll“ „Google“ paieškoje, smagios ir šiurpios žinutės „Mozilla Firefox“ skiltyje „About“, žaidimai įvairiose „Microsoft Excell“ versijose  – „Android“ atsilikti nevalia! Nueikite į „Settings“ > „About Phone“ ir keliskart paspaudinėkite ant skilties, rodančios OS versijos numerį – būsite nukreipti į slaptą žaidimą!

  Šaltiniai: Digital Spy, Life Wire, Lrytas.lt